В последний вагон: три простых маршрута по Карпатам, которые можно пройти в октябре (от с. Колочава)

От редакции: Украинский стартап Outdoor.Rocks! (мы вам о нем уже рассказывали) задался амбициозной целью — собрать большую базу треккинговых маршрутов мира. Сейчас сервис щеголяет крупнейшей базой карпатских маршрутов. По просьбе редакции попутно, редакция Outdoor.Rocks подготовила подборку трейлов для путешествия одного дня в Карпатах в это время года. Вы можете выбрать один или два на выходные или остаться в этих местах хоть на неделю (чтобы успеть отойти от дороги, например), и не торопясь исследовать окрестности.

В тексте используются фотографии с сайта Outdoor.Rocks.

Як дістатися до Колочави — початкового пункту маршруту

Село Колочава відносно маловідоме як центр пішохідного туризму. Не в останню чергу через непросту логістику. Дістатися туди можна двома шляхам. Перший — від залізничної станції Воловець, здолавши 70 кілометрів непростою дорогою, останній відтинок якої може бути справжнім випробуванням для підвіски. Втім ви помітите цікаву закономірність — чим гірші якість полотна, тим мальовничіші краєвиди довкола. Другий — легендарною через свою погану якість дорогою з Хуста, яку не рекомендують навіть бувалі туристи — їі здатні перенести тільки місцеві жителі. Швидкість пересування по дорозі сягає 20 км/год, і дістатися до кінцевого пункту можна тільки пізнавши дзен.

Попри деякі складнощі початкового етапу, ви будете щедро винагородженні по приїзді. В районі Колочави сходяться три хребти: Поляна Красна, Ясиновець і Стримба, кожен з яких в чомусь відмінний, і саме тому в цьому місці така різноманітність денних прогулянок. Тут же свого часу сходилися і кордони трьох країн: Угорщини, Чехословаччини і Румунії. Одним словом, з якого боку не подивись – виходить місце сили.

Інфраструктура

Додавши до Колочави трохи інфраструктури і екологічної свідомості, ми могли би отримати щось на зразок швейцарського Гріндельвальду в Україні. Треба відзначити, що місцеві жителі докладають своїх скромних зусиль — в селі є непогані готелі, бари з гарним пивом, небайдужі створили наратив і легенду навколо історії села, а місцевий етнографічний музей, без всяких застережень, вартий відвідування. Тому ви сміливо можете їхати туди з дітьми, оскільки вам буде чим їх зайняти. Не варто згадувати, що після Києві чи Львова всі ці розваги виглядають надзвичайно доступними.

Цих трьох трейлів вам вистачить якраз на неповний тиждень, їдучи ж на розширені вихідні – можете вибрати два з них.

Прогулянка на гору Стримба (1719 м)

Рівень складності: легкий
Сезон: травень-жовтень
Детальна інформація про маршрут

Прогулянка фізично непроста, втім і поспішати вам немає куди, якщо, звичайно, погода дозволяє. Відірвавшись від села, ви будете насолоджуватися прекрасними краєвидами на нього з висоти, на сусідні хребти і Вільшанське водосховище, яке здалеку виглядає просто неймовірно.

Стежка маркована і достатньо очевидна, при тому що є декілька варіантів підходу. Втім, якщо ви не впевнені в своїх навичках орієнтування, візьміть когось із місцевих. Жителі Колочави є носіями рідкісного місцевого патріотизму, і про все, що стосується їх села, розповідають з гордістю і задоволенням. На мій смак, найкраща пора для такої прогулянки – рання осінь або ж пізня весна (може бути трохи прохолодно).

Прогулянка на гору Топаз

Гора Топаз КарпатиРівень складності: легкий
Сезон: травень-жовтень
Детальна інформація про маршрут

Хребет Поляна Красна не особливий нічим, крім радіолокаційних споруд радянського часу. Він невисокий, пологий і плаский, не особливо заліснений і мальовничий. Ви маєте всі можливості в цьому переконатися, прогулявшись на гору Топаз. Сходіть, просто щоб побачити типові Карпати на південь від Горган. Повернутися можно і через Вільшанське водосховище.

Вільшанське водосховище — г. Менчул

Рівень складності: легкий
Сезон: травень-жовтень
Детальна інформація про маршрут

Похід до Тереблеріцької ГЕС і Вільшанського водосховища може бути скоріше повчальним, ніж спортивним. Якщо з вами є діти, ви можете на прикладі водосховища показати дитині метафору нашої країни і її невикористаного потенціалу. Якщо ж ви в дорослій компанії – порефлексувати над тим, чому ви досі не сортуєте сміття. Коли ви вперше підходите до водосховища, наприклад, зі сторони Поляни Красної, перед вами відкривається фантастичний, альпійський пейзаж з гірським озером, але варто наблизитись — і ви бачите неймовірну кількість сміття, переважно пластикових пляшок, які місцеві жителі просто викидають в річку по всій долині Тереблі, не сильно ускладнюючи собі життя. Вони акумулюються в водосховищі. Ця водойма стала свого роду анти-пам’яткою через свою легендарну засміченость. Одним словом – гарне місце, щоб формувати екологічну свідомість.

Звідти можете пройтись і до гори Менчул (ми якось окремо поговоримо, чому кожна третя гора в Карпатах має таку назву), трохи розсіяти тяжкі враження і нагуляти вечірній апетит.

Еще о Карпатах:
Партнерские ссылки:
  • Ищите нестандартные экскурсии на Tripster;
  • Бронируйте жилье на Booking;
  • Бронируйте авиабилеты на сайте МАУ;
  • Заказывайте готовые туры на Misto.travel;
  • Берите байки в аренду на BikesBooking.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram

Спасибо!

Теперь редакторы в курсе.

Яндекс.Метрика